STAG

Ahmet Hoxha MK fiton derbin ndaj Lirisë në ligën e pare

 Sot, 13 tetor, në pallatin e rinisë në Prishtinë u organizuan 2 xhirot e radhës në ligën e pare, siç është pritur derbi i javës ishte ndeshja ndërmjet klubit nga Ferizaji ‘Ahmet Hoxha MK’ dhe ‘Liria’, e cili u përmbyll në favor të klubit nga Ferizaji me rezultat 4:2, e kështu klubi Ahmet Hoxha MK siguron kalimin në superligë 2 xhiro para përfundimit të ligës, ndërsa për vendin e dytë do të vendoset në ndeshje ne fundit të sezonit në ndeshjen ndërmjet Lirisë dhe Shkollës.