STAG

ORGANIZOHET JAVA E GJASHTË E KAMPIONATIT EKIPOR NË LIGËN E PARË (M & F) DHE LIGA E DYTË M

 Këtë fundjavë, në tri qytete të ndryshme të Kosovës, pritet të zhvillohen xhirot e javës së gjashtë të kampionatit ekipor në Ligën e parë për meshkuj dhe femra, si dhe Liga e dytë për meshkuj.

Në ditën e diel, më datë 24 shtator, nga ora 10:00, në shkollën 'Tefik Çanga' në Ferizaj, do të organizohen ndeshjet e xhirove 10 dhe 11 të Ligës së Parë për meshkuj, si dhe xhirot 8 dhe 9 të Ligës së Dyte për meshkuj në grupin (A).

Në qytetin e Pejës, po ashtu në ora 10:00, do të nisin ndeshjet e xhirove 10 dhe 11 për Ligën e Parë të femrave dhe Ligën e Dyte për meshkuj në grupin (B).

Në kryeqytet, do të organizohen ndeshjet e Ligës së Dyte për meshkuj në grupin (C). Kjo fundjavë premton emocione të forta dhe rivalitet të pasur mes skuadrave të ndryshme.

Orari i ndeshjeve:

Liga e parë - Meshkuj

Xhiro 10

 24.09.2023

10:00

AHMET HOXHA MK 

vs

SHARRI

FERIZAJ

10:00

HASAN PRISHTINA

vs

LLAPUSHA

FERIZAJ

10:00

ISTOGU

vs

SHKOLLA PRIZRENI

FERIZAJ

10:00

TTC FERIZAJ

vs

GANI MALOKU

FERIZAJ

Xhiro 11

  24.09.2023

11:30

SHARRI

vs

HASAN PRISHTINA

FERIZAJ

11:30

LLAPUSHA 

vs

AHMET HOXHA MK

FERIZAJ

11:30

SHKOLLA PRIZRENI

vs

TTC FERIZAJ

FERIZAJ

11:30

GANI MALOKU

vs

ISTOGU

FERIZAJ

Liga e parë - Femra

Xhiro 10

 24.09.2023

10:00

E lirë

vs

Shpresa 

Pejë

10:00

Shpp Ahmet Hoxha f

vs

Artana

Pejë

10:00

Istogu

vs

KVPP Prizreni

Pejë

10:00

Besa Peje F

vs

Juniku

Pejë

Xhiro 11

  24.09.2023

11:30

Shpresa

vs

KVPP Prizreni

Pejë

11:30

Shpp Ahmet Hoxha F

vs

E lirë

Pejë

11:30

Istogu

vs

Besa Pejë F

Pejë

11:30

Juniku

vs

Artana 

Pejë

LIGA E DYTË A - Meshkujt

Xhiro 8

 24.09.2023

13:00

ULPIANA 

vs

VITIA

FERIZAJ

13:00

GJINKALLA

vs

DRITA M

FERIZAJ

13:00

E LIRË

vs

SHPP AHMET HOXHA

FERIZAJ

Xhiro 9

  24.09.2023

14:30

VITIA

vs

DRITA M

FERIZAJ

14:30

SHPP AHMET HOXHA

vs

ULPIANA

FERIZAJ

14:30

GJINKALLA 

vs

E LIRË

FERIZAJ

LIGA E DYTË B - Meshkujt

Xhiro 8

 24.09.2023

13:00

SHQIPONJAT E ZEZA

vs

MAESTRO

PEJË

13:00

JUNIKU

vs

KLINA

PEJË

13:00

E LIRË

vs

DUKAGJINI

PEJË

Xhiro 9

  24.09.2023

14:30

MAESTRO

vs

KLINA

PEJË

14:30

DUKAGJINI

vs

SHQIPONJAT E ZEZA

PEJË

14:30

JUNIKU

vs

E LIRË

PEJË

LIGA E DYTË C - Meshkujt

Xhiro 8

 24.09.2023

10:00

FUSHË KOSOVË

vs

SHKOLLA

PRISHTINË

10:00

KOSOVARI

vs

GALILEO

PRISHTINË

10:00

E LIRË

vs

DRENASI

PRISHTINË

Xhiro 9

  24.09.2023

11:30

SHKOLLA

vs

GALILEO

PRISHTINË

11:30

DRENASI

vs

FUSHË KOSOVË

PRISHTINË

11:30

KOSOVARI

vs

E LIRË

PRISHTINË